loading...

مشاوره خانواده

خود ارضايي در نوجوانان

khanevadebehtar بازدید : <~PostViwe~> 1397/3/3 

خودارضايي 

خود ارضايي چيست ؟ آنچه كه باعث خودارضايي مي شود تحريكات جنسي است كه از طريق افكار و تخيلات جنسي اتفاق مي افتد , در اين موارد با افزايش هورمون هاي جنسي در خون شخص به روش هايي چون لمس كردن اندام تناسلي دست به خود ارضايي مي زند .

يكي از اعتيادهاي قدرتمند كه بسيار هم مخرب است اعتياد جنسي است در اين حالت افراد به خودارضايي اعتياد پيدا مي كنند و درگير چرخه اي مي شوند كه در نهايت مي تواند موجب افسردگي شخص و يا حتي خودكشي شود .

مبتلايان به اعتياد جنسي دچار نااميدي و ياس مي شوند و از اطرافيان خود كم كم فاصله مي گيرند چرا كه اين اشخاص با خود ارضايي هيچ وقت به ارگاسم نمي رسند , ارگاسم زماني اتفاق مي افتد كه انسان به طور طبيعي و از طريق همسر خود ارضا شود .

خودارضايي در سن بلوغ چالشي جدي براي نوجوانان محسوب مي شود و عمدتا هم والدين به راحتي نمي توانند راجع به اين مشكل با فرزند خود صحبت كنند و راهكارهاي لازم را به او بدهند .

درمان خود ارضايي در نوجوانان

خود ارضايي يكي از معضلاتي است كه گريبان گير نوجوانان شده است و به دليل پيامدهاي منفي كه دارد لازم است والدين اطلاعات خود را در اين مورد افزايش دهند و سپس به دنبال راهكار و درمان آن باشند .

از جمله تاثيرات منفي كه خودارضايي بر روي روح و روان نوجوانان مي گذارد ; خشم , سردرد , ضعف و بي حالي , افسردگي , گوشه گيري , كاهش حافظه و بسياري موارد ديگر 

والدين هنگامي كه متوجه اين امر شدند لازم است براي برخورد با نوجوان عجله نكنند و در كمال آرامش و خونسردي با او به صحبت بپردازند .

چگونه با نوجوان در مورد خود ارضايي صحبت كنيم 

در ابتدا مستقيم به سراغ صحبت درباره خودارضايي نرويد و درباره مسائل و سلامت جنسي صحبت كنيد , مراقب باشيد نوع حرف زدنتان سرزنش بار و يا توهين آميز نباشد .

در مورد تاثيرات و عوارض منفي اين امر به او صحبت كنيد .

با صميميت به او راهكاري براي ترك اين امر پيشنهاد دهيد و به او اين اطمينان را بدهيد كه مي تواند خودارضايي را ترك كند .

برچسب ها
صفحه اصلی
تبلیغات
درباره ما
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
پسورد :
پیوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
آمار سایت
  • امروز : 10
  • دیروز : 3
  • افراد آنلاین : 1
  • همه : 10063